Fastboot, ADB ve Google USB Sürücüleri Windows 10 Altında Nasıl Yüklenir

Windows Altında “Fastboot” ve “ADB” Nasıl Kurulur

Bu eğitimde, “Android SDK Platformu Araçları” paketinin bir parçası olarak “Google” tarafından sağlanan resmi “ADB” ve “Fastboot” ikili dosyalarını (yukarıda da bahsedilen) kullanacağız.

Bilgisayarınızda işlemlere başlamadan önce gerekli dosyaları önceden indirin. Bunlar:

http://www.devfiles.co/download/KtLsN6fX/platform-tools-latest-windows.zip

Talimatlar:
1. Adım
“Android SDK Platformu Araçlarını” indirin. Bu ZIP dosyası “ADB” ve “Fastboot” araç dosyalarını içerir. Windows sürümünü doğrudan aşağıda bulunan adresten indirebilirsiniz:

Windows için Platform Araçları indirin: platform-tools-latest-windows.zip
(http://www.devfiles.co/download/KtLsN6fX/platform-tools-latest-windows.zip)

2. Adım – Platform araçlarının “zip” dosyasını kolayca erişebileceğiniz ve hatırlayabileceğiniz bir konuma çıkartın. Örneğimizde bu dosyaları masaüstümüze çıkarttık.

3. Adım – Şimdi bu araçları kullanmak için bir komut istemine ihtiyacınız vardır. Bunun için “Windows” tuşuna basıp çekin. Açılan listede “cmd” yazın bu durumda “Komut istemi” programı görünecektir. Açmak için “Komut istemi” seçiliyken “Enter” tuşuna basın.

Açılan “Konut istemi” penceresinde indirip açtığınız klasöre geçiş yapmak için aşağıdaki komuta benzer bir komut vermelisiniz. İndirip açtığınız “platform-tools” klasörünün yerine göre komutunuzun yolunun değişik olabileceğine dikkat etmelisiniz.

chdir “C:/PLATFORM-TOOLS/FOLDER/LOCATION/HERE”

chdir “C:/Users/Ayhem/Desktop/platform-tools”

NOT: Windows “PowerShell” “Komut İsteminden” farklıdır. Bu araçlarla “PowerShell” kullanmak istiyorsanız, önceliği ayarlamak için herhangi bir komuttan önce “./” eklemeniz gerekir.

“Komut istemi” penceresinde aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi görünmelidir.

Adım 4 – Windows işletim sisteminizin “ADB” ve “Fastbootu” şimdi Android cihazınızı tanıyıp tanımadığını kontrol etmek için telefonunuzu bilgisayara bağladıktan SONRA aşağıdaki komutu çalıştırın:

adb devices

NOT: Bir USB kablosu kullanarak Android cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. ADB komutlarını kullanmak için aygıt AÇIK olmalıdır.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görülen benzer bir yanıt almalısınız.

Bu kadar! Artık, çıkarılan Platform-Tools dizininde bir komut penceresi açarak ve ardından istenen komutları yürüterek “ADB” ve “Fastboot” yardımcı programlarından faydalanabilirsiniz. “ADB” ve “Fastboot” araçlarını tanımak için komut isteminde “Platform-Tools” dizininde olmanız gerekir.

Bir düşünce üzerine “Fastboot, ADB ve Google USB Sürücüleri Windows 10 Altında Nasıl Yüklenir

  1. Geri İzleme: Sony Xperia Neo V (MT11i) Android 4.0.4 Altında Root ve CWM Kurulumu

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.