IPFire Günlükler Sekmesi

2.7.2 Günlükler – Günlük Ayarları

“Günlük Ayarları” sekmesinde günlük gösterim seçeneklerini, gösterilecek günlüğün kaç satır olacağını, günlük özetlerinin kaç gün olacağını, ayrıntı düzeyini ve uzak günlük ayarlarını yapabileceğiniz alanları içermektedir.

Gerekli ayarlarınızı yaptıktan sonra “Kaydet” düğmesine tıklamanız yeterlidir.

2.7.2.1 Günlük Görüntüleme Seçenekleri

Ters kronolojik sıralama

Eğer bir sayfanın üzerindeki son olaylar yerine en alttakinin üste gelmesini istiyorsanız bu seçeneği seçmelisiniz. Bu durumda ilk olaylar en üstte sıralanacaktır.

Sayfa başına satır

Günlüklerde gösterilecek satır sayısını bu alandaki açılır listeden seçebilirsiniz. Sayfa başına 15 ile 500 satır arasındaki seçeneklerden birini seçerek bilgilerin görünmesini sağlayabilirsiniz. Yalnız IPFire makineniz eğer biraz yavaşsa buradaki seçeneği çok yüksek bir sayı olarak seçmeyin.

2.7.2.2 Günlük Özetleri

Günlük özetlerini tut

Günlüklerin arşivde kaç gün tutulacağının belirlendiği alandır. Gün kutusuna kaç gün günlük arşivi tutulacaksa bir değer yazın.

Detay seviyesi

Günlük özetlerini izlemek için buradaki açılır listeden Düşük, Orta, Yüksek seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

2.7.2.3 Uzak Günlük

Uzaktaki syslog sunucusuna izin vermek için buradaki Aktif seçeneğini seçmelisiniz. Syslog sunucusu alanına ana bilgisayar adının tam yolunu yazmalısınız. Buraya yazacağınız adrese tüm kayıtlar iletilecektir.

Değişiklikleri kaydetmek için “Kaydet” düğmesine tıklamayı unutmayınız.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.