IPFire Günlükler Sekmesi

2.7.3 Günlükler – Vekil Sunucu Günlükleri

Bu sayfadaki ayarlar ile IPFire içinde web vekil sunucusu tarafından ön belleğe alınmış olan dosyaları görmek için kullanabilirsiniz. Bu alanı görebilmeniz için “Ağ –> Vekil Sunucusu” alanın aktif olması gerekmektedir.

İlk alanda Vekil sunucusu günlüklerinde hangi ayın ve günün günlükleri alınacaksa o seçilmelidir. “Güncelle” düğmesi ile alınan günlüklerin yenilenmesi sağlanır. “Dışarı aktar” düğmesi ile de oluşturulan günlüklerin bir log dosyası olarak bilgisayarınıza kaydedilmesi sağlanır.

Kaynak IP: Bu alandaki açılır listeden tüm web vekil sunucularının görünmesini veya istediğiniz bir IP adresine ait kayıtların listelenmesini sağlayabilirsiniz.

Filtreyi yoksay: Bu kutuya düzenli ifadeler metin dizesi yazdığınız dosya türlerini Web vekil sunucusu günlüklerinden hangilerinin ihmal edilebileceğini ayarlayabilirsiniz. Varsayılan resim dosyaları; .gif, jpeg, jpg, png. Varsayılan stil dosyaları; .css ve JavaScript dosyaları; .js.

Aktif filtreyi yoksay: Filtreyi yoksayın aktif olup olmayacağını bu alandan belirleyebilirsiniz. Eğer bu alan pasifse filtreyi yoksay alanındaki bilgiler dikkate alınmayacaktır. Eğer aktifse dikkate alınacaktır.

Varsayılanı geri yükle: Bu alanda yaptığınız bütün değişiklikleri iptal ederek eski varsayılan düzene dönmesini sağlayacaktır.

Bu sayfada tutulan bütün günlükler alt tarafta buluna “Günlük” grubunda görünebilir. Buradaki başlıklar ise:

Zaman: Dosyanın ne zaman talep edilip ön belleğe alındığını gösterir.

Kaynak IP: Yerel sisteminizdeki Iplerin hangi kaynağı talep ettiğini bu alandan görebilirsiniz.

Kullanıcı adı: Kullanıcı adlarının istelendiği alandır.

Web sitesi: Hangi sitelerin ön belleğe alındığını gösteren alandır.

Not: Aynı zamanda Web sitesi Url girişlerinin bağlantıları veya dosyalarıda bu alanda listelenir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.