IPFire Sistem Sekmesi

2.1.6 Sistem – GUI (Grafik Ara Yüzü) Ayarları

Bu alanı kullanarak sayfa görünümünün kontrolleri ve IPFire web sayfalarının işlevselliğini ayarlayabilirsiniz.

Yaptığınız bir işlemden varsayılan eski haline dönmek için “Varsayılanı Geri Yükle” düğmesine tıklayın. Yaptığınız işlemleri kaydetmek için “Kaydet” düğmesine tıklayın.

2.1.6.1 Görünüm

Grafik Ara Yüzünün görünümü ile ilgili ayarlarının yapıldığı alandır. Bu alan kullanılarak sayfa görünümlerini ve davranışlarını değiştirebilirsiniz.

Görünüm
Pencere başlığında ana bilgisayar adını göster
Index.cgi sayfası bağlandığında yenile
Ajax hız sayacını göster
IPFire sistemini görüntülemek istediğiniz dili seçin:
Türkçe (Turkish)

Pencere başlığında ana bilgisayar adını göster

Bu onay kutusunun aktif olması durumunda IPFire sistemi ana bilgisayar adı internet tarayıcınızın başlığında görünecektir. Eğer aynı anda birden fazla IPFire sistemi yönetiyorsanız bu seçenek ile internet tarayıcınızda hangi ana makinede olduğunuzu görmeniz bir karışıklığı engelleyecektir.

İndex.cgi sayfasını bağlandığında yenile

Varsayılan olarak IPFire internete bağlı gelir. Ana sayfa alanında IPFire sisteminin ne kadar süredir bağlı olduğunu görmek istiyorsanız Ana sayfadaki “Yenile” düğmesine tıklamanız yeterlidir. Bu durumda alt tarafta bulunan bilgi alanından ne kadar süredir bağlı olduğunuzu görebilirsiniz.

Ajaks hız sayacını göster

Sağ üst köşede kırmızı ara birimin saniyedeki veri akışının gösteren seçenektir.

IPFire sistemini görüntülemek istediğiniz dili seçin

Buradan istediğiniz bir dili seçerek IPFire sistemle çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Bu seçenekler arasında Türkçe seçeneğide bulunmaktadır.

Türkçe çevirilerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya katkıda bulunmak isterseniz IPFire geliştiricilerine başvurarak önceden oluşturulmuş olan sizin dilinizdeki çeviri takımlarına katılarak çeviri ve düzenlemelere başlayabilirsiniz.

2.1.6.2 Tema

IPFire sisteminizin grafik kullanıcı ara yüzünün farklı bir tema ile görünmesini sağlayabileceğiniz alandır. Bu alandaki farklı bir temayı seçip “Kaydet” düğmesine tıklamanız durumunda IPFire grafik kullanıcı ara yüzü farklı bir tema ile görüntülenecektir.

Tema
ipfire
2.1.6.3 Ses

IPFire sisteminizin bir eylem sonunda beep sesi çıkarması için ayarlama yapabileceğiniz alandır. Standart olarak IPFire bağlanırken veya kapanırken ses çıkartır. Eğer bu sesin çıkmasını istemiyorsanız bu alanı iptal etmeniz yeterlidir.

Ses
 IPFire bağlanırken veya kapatılırken ses çıkar.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.