PfSense Altında SquidGuard Proxy Filter (İçerik Filtreleyici)

5. Times (Zaman) Sekmesi

Belirlediğiniz kuralların hangi zaman aralıklarında geçerli olup hangi zaman aralıklarında devre dışı kalacağını belirleyebileceğiniz bir alandır.

Bir zaman aralığı tanımlamak için bu alanda bulunan “Add” düğmesine. Bu durumda yeni zaman özellikleri belirleyip ayarlarını yapabileceğiniz sayfa açılacaktır.

Name: Tanımlayacağınız zaman aralığı için bir ad belirleyeceğiniz alandır. Burada kullanacağınız ad benzersiz bir ad olmalıdır. Aynı ada sahip iki zaman aralığı adı olamaz. Ad 2-15 arasında karakter içerebilir. Harfler (a-Z) arasında ve numaralar (0-9) arasında olabilir. Vereceğiniz grup adı bir harf ile başlamalıdır. Özellikle Türkçe karakter kullanılmamalıdır.

Values: Zaman aralığı ile ilgili değerleri belirleyebileceğiniz alandır.

  • Time type: Haftalık veya belli bir tarih aralığını belirleyeceğiniz alandır.
  • Days: “Time type” alanından “weekly” seçeneğini seçtiğinizde “Days” alanından zaman aralığının hangi günler çalışacağını belirleyebilirsiniz. “All” her gün veya belli günleri seçebilirsiniz.
  • Date or Date range: “Time type” alanından “Date” seçeneğini seçtiğinizde aktifleşecektir. Bu alana zaman aralığının hangi tarih veya tarihlerde aktif olacaksa o tarihler belirlenmelidir. Örneğin: 2017.04.19 veya 2017.04.30-2017.07.3 veya *.12.31 veya 2017.*.31
  • Time range: Bu alana zaman aralığının hangi saat ve saatler arasında çalışacağını belirleyebilirsiniz. Örneğin: 08:00-18:00 arası gibi.

Add: Eğer farklı farklı zaman kısıtlamaları belirlemek isterseniz “Add” düğmesine tıkladığınızda yeni kurallar belirleyeceğiniz satırlar açılacaktır.

Delete: Eklediğiniz bir kuralı silmek isterseniz kuralı sağ tarafında bulunan “Delete” düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Description: Tanımladığınız zaman aralığı için bir referans olması açısından bu alan bir açıklama girebilirsiniz.

Save: Oluşturduğunuz zaman aralığı kısıtlamasını kaydetmek için “Save” düğmesine tıklamalısınız.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.