Fastboot, ADB ve Google USB Sürücüleri Windows 10 Altında Nasıl Yüklenir

Bu belgede “Fastboot”, “ADB” ve resmi “Google USB sürücülerinin” “Android SDK Araçlarını” indirmeden bir Windows 10 PC’ye nasıl yükleneceği anlatılmaktadır.

PC’de Android için en çok kullanılan sistem araçları tartışmasız “ADB” ve “Fastboot’tur”.

“ADB”, temel olarak Android cihazınızla normal UI aracılığıyla gerçekleştirilemeyen işlemleri gerçekleştirmenizi sağlayan gelişmiş bir komut satırı aracıdır. Örneğin, ADB kurtarma modu gibi farklı modları girmenizi sağlar veya ZIP dosyalarını cihazınıza yükleyebilirsiniz.

“Fastboot”, “bootloader’ın” kilidini açmanıza, özel kurtarma özelliğinin veya başka birçok işlevin yüklenmesine izin veren bir sistem yardımcı programıdır. Fabrika Romları veya üçüncü parti Rom’lar olsun, Fastboot modu bunları yüklerken çok kullanışlı bir araçtır.

Aşağıdaki rehberimiz “ADB” ve “Fastboot’u” Winodws 10 PC’nize nasıl yükleyeceğinizi göstermektedir. Ayrıca bunun için gereksiz ve bütün “Android Studio / SDK” indirilip kurulmasına gerek kalmayacaktır.

Google artık “Android SDK Platform-Tools” olarak da bilinen “ADB” ve “Fastboot’u” ayrı bir paket olarak sunmaktadır. Böylece bunun için sadece “Android Stüdyoyu (1GB’dan büyük!) indirmeniz gerekmeyecektir. Bu belge ile yalnızca bu “SDK Platform Araçlarını” çalıştırmak için gerekli olan temel kitaplıkları indirmenizi istenecektir. Android geliştiricileri web sitesinden tam “Android Stüdyo / Android SDK Araçlarını” yüklemenizi önerir. Ancak çok fazla alan ve bant genişliği gerektirdiği için bir uygulama geliştirmiyorsanız buna gerek yoktur.

Aşağıda belirtilen “ADB” ve “Fastboot” en yeni Android 7.1 Nougat’ı (API 25) temel alır ve ayrıca Android O (API 26) ile uyumludur. Bilgisayarınıza “ADB” ve “Fastboot’un” nasıl kurulacağı ile ilgili ayrıntılı belge için okumaya devam edin.

“ADB” ve “Fastboot” kurulum ve kurulum süreçlerine şimdi başlayalım. İşlem tamamlandıktan sonra “Google USB sürücülerini” yüklemeye bakacağız.

Gerekli Dosyalar

Yüklemeye başlamadan önce gerekli dosyaları indirin:

  • Platform-tools
    http://www.devfiles.co/download/KtLsN6fX/platform-tools-latest-windows.zip
  • Usb Driver
    http://www.devfiles.co/download/eMm7acrz/latest_usb_driver_windows.zip
  • Hepsini sıkıştırılmış olarak indirmek isterseniz:
    https://drive.google.com/file/d/0B83VDWFAuKs_bGQxWkEwN1BxVWs/view?usp=sharing

Bir düşünce üzerine “Fastboot, ADB ve Google USB Sürücüleri Windows 10 Altında Nasıl Yüklenir

  1. Geri İzleme: Sony Xperia Neo V (MT11i) Android 4.0.4 Altında Root ve CWM Kurulumu

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.