IPFire Ağ Sekmesi Bağlantı Zamanlayıcısı

2.3.5 Ağ – Bağlantı Zamanlayıcısı

Bu sayfa iki gruptan oluşmaktadır.

  • Eylem ekle
  • Planlanmış eylemler

2.3.5.1 Eylem Ekle

Bir eylem ekleme ve eklenen bu eylemleri düzenleme, zaman ve gün alanlarından oluşmuştur.

Planlanmış Bir Eylem Ekleme

Eylem alanındaki kombo oka basarak açılan listeden bir eylem seçin. Zaman alanından eylemin ne zaman gerçekleşmesi gerektiğini belirleyin. Günler alanından ise bu eylemlerin istenilen bir gün aralığında veya belirlenen günlerde gerçekleşmesi için özellikleri belirleyin. En sonunda ise “Ekle” düğmesine tıklayarak yukarıda belirlediğiniz kuralların “Planlanmış eylemler” grubuna eklenmesini sağlayın. Artık belirlediğiniz planlanmış eylem belirlediğiniz kurallara göre belirlediğiniz zaman veya zamanlarda gerçekleşecektir. Ayrıca isterseniz “Açıklama” alnına olayları tanımlamak için bir açıklama yazabilirsiniz.

2.3.5.2 Planlanmış eylemler

Bu grupta eklenmiş zamanlanmış eylemler listelenmektedir.

Yukarıda anlatılan olayların zaten bir çifti sizin için “Planlanmış Eylemler” altında oluşturulmuş durumdadır.

Planlanmış eylem grubunda güncel olaylar listelenir. Eklenen bir eylemi değiştirmek veya düzenlemek için işin karşısındaki sarı kalem simgesine tıklamanız yeterlidir. Bu durumda o eylemin önceden ayarlanan özellikleri yukarıda “Eylem ekle” grubunda görünecektir. Değişikliklerinizi yaptıktan sonra “Güncelle” düğmesine tıklayın.

Eklediğiniz bir eylemi aktifleştirmek veya pasifleştirmek için eylemin karşısında bulunan onay kutusunu kullanabilirsiniz. Onay kutusuna tıklayarak çek işareti koyup eylemi aktif hale getirebilir veya tıklayarak çek işaretini kaldırıp eylemi pasif hale getirebilirsiniz.

Bir eylemi silmek için ise işin karşısındaki çöp kutusu simgesine tıklayarak eylemi kaldırabilirsiniz. Ayrıca eylemin sırasını değiştirmek için eylemin karşısındaki yukarı ve aşağı yeşil okları kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.