IPFire Güvenlik Duvarı Sekmesi Güvenlik Duvarı Grupları

2.5.3.3 Ağ / Ana Bilgisayar Grupları

VPN ağlarda tüm kullanıcı tanımlı ağlarda ve ana bilgisayarlar veya daha fazla gruplara IPFire ile ağ kısıtlamaları sunmayı sağlar. Özellikle büyük veya karmaşık ortamlarda grupların kullanımı güvenlik duvarı oluşturmak için kolay ve hızlı bir yol sağlar.

Yeni ağ/ana bilgisayar grubu ekle
Grup adı
Açıklama
Ekle Geri

Grup Adı

Grup adını istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Fakat sistemde benzersiz bir ağ adı belirlemelisiniz. Ağ adlarında büyük küçük harfe, rakamlara, boşluğa ve tireye müsaade edilir.

Açıklama

İsteğe bağlı bir alandır. Bir özellik belirtmek için kullanılabilir.

Ağ/Ana Bilgisayar Grupları İle Çalışma

Oluşturulan tüm gruplar ve bunların bölümleri “ağ/ana bilgisayar grupları” olarak listelenir. Bir grup oluşturana kadar bu alan görüntülenmeyecektir.

Bir grup adı yazıp ekle komutunu verdiğinizde oluşturacağını gruba ekleyeceğiniz diğer seçenekler görüntülenecektir. Bu seçeneklerden grubunuza dâhil olmasını istediğiniz bir seçeneği seçtikten sonra “Ekle” komutunu vermeniz yeterlidir.

Oluşturduğunuz gruba yeni üyeler eklemek için grubun sol tarafında bulunan sarı kalem simgesine tıklayıp açılan alandan istediğiniz seçenekleri seçip ekle komutunu verebilirsiniz.

Bir grubun üyesi ilişkili grubun bir parçası olarak görüntülenir. İstenen elemanları silmek için çöp kutusunu kullanabilirsiniz.

2.5.3.4 GeoIP Grupları

Bu grup kullanılarak ülke bazlı kısıtlama yapılabilir.

Yeni GeoIP grubu ekle
Grup adı
Açıklama
Ekle Geri

Grup adı

Grup adını istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Fakat sistemde benzersiz bir grup adı belirlemelisiniz. Grup adlarında büyük küçük harfe, rakamlara, boşluğa ve tireye müsaade edilir.

Açıklama

İsteğe bağlı bir alandır. Bir özellik belirtmek için kullanılabilir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.