Joomla 3.x Modül Sırasını Değiştirmek

Joomla 3.x sürümünde kullandığım temada sağ tarafa yerleştirdiğim modüllerin sırasını değiştirmek gerekti. Joomla 3.0 dan önceki sürümlerde sıralamak bayağı kolaydı fakat 3.0 dan itibaren bu iş daha da kolaylaştı. Joomla 3.0’da Modül sırasını değiştirmek “Sürükle Bırak” yöntemi ile oldukça kolaydır. Modülleri istediğiniz gibi sıralamak için:

  • “Eklentiler -> Modül” adımlarını takip ederek “Modüller (Site)” sayfasının açılmasını sağlayın.
  • Modül başlıklarının üstünde bulunan (sol üst) “sıralama” düğmesine tıklayın. Bu durumda modüllerin en başında bulunan üst üste üç nokta (sıralama simgesi) daha koyu bir şekil alacaktır.
  • Şimdi sırasını değiştirmek istediğiniz modülün başındaki sıralama düğmesi üzerine gelin. Bu durumda fareniz taşıma şeklini alacaktır.
  • Fareniz taşıma şeklini aldıktan sonra farenin tuşuna basılı tutarak modülünüzü yukarı aşağı doğru istediğiniz diğer modüllerin altına veya üstüne getirerek bırakın.

joomla-modul-sirasini-degistirmek

NOT: Modülleriniz taşınırken yeşil bir alan içerisinde görünecek ve sadece taşıdığınız modülün “Konum” alanları aktif olacak ve diğer farklı konumdaki modüller silik görünecektir. Bu modülünüzü başka bir yere taşımayı engellemek içindir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.