S1 Boot Download Hatası ve Çözümü

Telefonunuza yeni bir Rom yazılımı kurarken veya güncelleme yaparken bu işlemlerin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için telefon sürücülerinin tanınması gerekir. Windows 10 işletim sisteminizde bu işlemi yaparken özel donanımlar tanınmayabiliyor. Tanınmayan bu seçeneklerden biri de “S1Boot Download” seçeneğidir.

Eğer “S1Boot Download” sürücüsü yüklenirken hata alırsanız bu sürücüyü yüklemeniz gerekir. Bunun için öncelikle sürücüyü aşağıdaki adreslerden birini kullanarak indirin.

Önemli Not: “S1Boot Download” sürücüsü yükleme hatası genellikle telefonunuz bilgisayarınıza bağlı ve rom yükleme veya güncelleme sırasında karşınıza çıkacaktır. “S1Boot Download” sürücüsü yüklenemiyor hatasını aldığınızda telefonunuzu bilgisayardan sakın ayırmayın.

İndirdiğiniz dosyayı örneğin masa üstüne açın.

  • “Bu bilgisayar” düğmesinin üzerinde sağ tıklayın ve açılan listeden “Yönet” başlığına tıklayın.
  • Bu durumda “Bilgisayar Yönetimi” adında bir pencere açılacaktır.
  • “Sistem Araçları -> Aygıt Yöneticisi” başlığına tıklayın.
  • Şimdi sağ taraftaki “Diğer Aygıtlar” başlığına tıklayın. Burada tanınmayan “S1Boot Download” aygıtını görmeniz gerekir.

Tanınmayan “S1Boot Download” aygıtınızın üzerinde sağ tıklayın. Açılan listeden “Sürücüyü güncelleştir” seçeneğine tıklayın.

  • Gelen penceredeki “Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara” seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra gelen penceredeki “Gözat” düğmesine tıklayın.
  • Yine gelen pencerede indirip masa üstüne açtığınız “USBFlash_driver” klasörünü seçin ve “Tamam” düğmesi ile ilerleyin.
  • Gelen penceredeki “İleri” düğmesine tıklayarak sürücünün kurulup tanınmasını sağlayın.

Artık telefonunuzun güncellemesine veya kurulumuna tekrar başlayabilirsiniz.

Önemli Not: Bu bir öneridir. “FlashTool” programını kapatmadan bu işlemleri yaparsanız telefonunuza sorunsuz bir şekilde yeni bir güncelleme veya yazılımı kurabilirsiniz..

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.